Forum

Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Informace o samotném Gameplayi

Zdravím, jak jste si mohli všimnout tak StonE vydal příspěvek o startu serveru kde vám dal vědět kdy server spustí a vypsal některé důležité základní informace.. Já bych vám v tomto příspěvku chtěl v pár větách srozumitelně a co nejvíc stručně vysvětlit co důležitého byste před startem měli vědět. Proto budu tento příspěvek postupně editovat až zde snad budou všechny podstatné informace. Kdyby vás cokoliv zajímalo nebojte se napsat jsem tu od toho abych vám poradil. S pozdravem a přáním hezkého dne - fakeman

Nejprve bych se chtěl věnovat samotnému startu protože ne každý chápe určité pojmy které jsou známé hlavně ze zahraničních serverů. Až se připojíte na server tak se spawnete v lobby kde si vyberete na jaký server chcete jít. Při kliknutí na určitý server (Zatím budou k dispozici 2 a to Frakce a Practice) vás to připojí do tzv queu což je v překladu fronta.. Prostě a jednoduše vás to nepřipojí na server všechny naráz ale bude vás to pouštět postupně což pomůže tomu aby se předešlo počátečním lagům.

Co je SOTW? SOTW je zkratka pro START OF THE WORLD (začátek světa). Na začátku když se připojíte na server tak bude napravo tabulka s 2 hodinovým odpočítáváním a nápisem SOTW. V těchto dvou hodinách bude v celém Světě vyplé pvp a nebudete moci umřít. Je to prostě 2 hodinový timer pro to abyste si mohly v klidu postavit nějaký základ base,nafarmit suroviny na potiony,nafarmit ender pearly, atd.. Prostě si udělat nějaké základní věci. Po těchto dvou hodinách SOTW Timer skončí a v celém světě se zapne pvp.

Co je EOTW? EOTW je zkratka pro END OF THE WORLD (konec Světa). EOTW je den kdy končí server. PvP je zaplé všude (na spawnu,na všech warpech prostě všude). Je to prostě takové rozloučení se serverem a jako poslední KOTH se bude obsazovat spawn. Po EOTW je kompletní reset mapy nebo-li wipe.

Enchantování - Na serveru se bude enchantovat klasickým 1.7čkovým způsobem kde enchant bude brát všechny lvly a neuvidíte co vám padne. Na serveru není looting xp. Pokud chcete rychlejší expení,více mobů,rychlejší růst farem nebo frakční warpy tak si musíte frakci vyupgradovat. (/f upgrade)

Armor a zbraně - Maximální protection který budete moci enchantnout bude protection III. Maximální sharpness který budete moci enchantnout bude sharpness III. Lepší protection a sharpness budete moci získat pouze z eventů. A to z KOTHŮ , z CITADEL a z CONQUESTŮ.(Protection IV,Sharpness V) Enchant Knockback a Fire Aspect také nebudete moci enchantnout jelikož bude taktéž pouze jako odměna z eventů.

Vyplé potiony: Instant Damage a Invisible (Neviditelnost)

Nether: Na serveru je speciální nether ( /Warp Nether ) ve kterém nejde nic ničit ani nic stavět. V netheru se vyskytují spawnery na: Blaze,Magma,Pigman,Wither Skeleton.Dále se zde vyskytuje Glowstone Hora. Glowstone je tedy jediným blockem který můžete v netheru ničit.

End: Do endu se můžete dostat pouze vlastním postaveným end portálem. End portal frame si můžete zakoupit v shopu na spawnu. (/Warp shop) Po celém endu je zaplé PvP. (Žádný warp s žádnou safe zonou) V endu se nachází spawnery na Endermany a Creepery. Dále zde naleznete i koth. Z endu se dostanete pouze end exitem. Nejde zde žádný /f home /spawn apod.. Taktéž v endu nemůžete dát /tpaccept ani /tpa.

Koth Svět: Koth svět je svět kde se nachází 4 kothy a to v každém rohu 1. Do koth světa se dostanete pomocí speciálního portálu který je umístěný před spawnem. V koth světě nejde taktéž jako v endu /spawn,/tpaccept,/tpa atd.. Prostě je zde vypnutá veškerá možnost teleportace. Z koth světa musíte tak jako z endu vyskočit tzv koth exitem.

PvP: Combat tag je dlouhý 45 vteřin. Cooldown na ender perlu je 16 vteřin. Cooldown na enchant jablko je 1 hodina. Cooldown na obyčejné zlaté jablko (Crapple) je 10 vteřin.

Tikety